Kto jest zobowiązany do tworzenia podmiotowych stron BIP? Usługa do prowadzenia BIP - program do BIP
Infolinia: 801 009 725 (z tel. kom. 42 29 80 241)
bip
bip
bip

oferta specjalna!

dla podmiotów edukacji

Kto jest zobowiązany do tworzenia podmiotowych stron BIP?
Obowiązek publikowania informacji za pomocą podmiotowej strony BIP określony został w Art.8.1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r.

Zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. (Dz.U. z dnia 8 października 2001 r.)

1. Obowiązane do udostępniania informacji publicznej są władze publiczne oraz inne podmioty wykonujące zadania publiczne, w szczególności:

1) organy władzy publicznej,

2) organy samorządów gospodarczych i zawodowych,

3) podmioty reprezentujące zgodnie z odrębnymi przepisami Skarb Państwa,

4) podmioty reprezentujące państwowe osoby prawne albo osoby prawne samorządu terytorialnego oraz podmioty reprezentujące inne państwowe jednostki organizacyjne albo jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego,

5) podmioty reprezentujące inne osoby lub jednostki organizacyjne, które wykonują zadania publiczne lub dysponują majątkiem publicznym, oraz osoby prawne, w których Skarb Państwa, jednostki samorządu terytorialnego lub samorządu gospodarczego albo zawodowego mają pozycję dominującą w rozumieniu przepisów o ochronie konkurencji i konsumentów.

2. Obowiązane do udostępniania informacji publicznej są związki zawodowe i ich organizacje oraz partie polityczne.

3. Obowiązane do udostępniania informacji publicznej są podmioty, o których mowa w ust. 1 i 2, będące w posiadaniu takich informacji.


Czy jeśli przedszkole, biblioteka, szkoła, firma, organizacja, jednostka nie jest wymieniona z nazwy konkretnie to czy musi mieć BIP?


Tak, jeśli wykonuje zadania publiczne, korzysta ze środków publicznych to powinna publikować informacje publiczne w BIP.

do góry wydrukuj
KONTAKT
Nasz adres
Formularz kontaktowy
Infolinia: 801 009 725
Telefon: 42 29 80 241
Faks: 42 29 80 242
bip